پیام رسان ملی «بله» خدمات بانکی بربستر شبکه های مجازی ۱۳ بانک
 
پیام رسان ملی «بله» خدمات بانکی بربستر شبکه های مجازی ۱۳ بانک
5 (100%) 1 vote

پیام رسان ملی «بله» خدمات بانکی بربستر شبکه های مجازی ۱۳ بانک

رسانه بانک و بیمه ::: پیام رسان بومی و ملی«بله» علاوه بر دو بستر اندروید و آی او اس،نسخه دسکتاپ آن نیز قابل دسترسی است، علاوه بر ارائه همه خدمات معمول یک پیام رسان از جمله گفت و گو، ایجاد کانال و گروه، استفاده از استیکر و بازو (بات)، امکان ارائه خدمات بانکی از قبیل خرید شارژ، عملیات کارت به کارت، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت خلافی خودرو، پرداخت عوارض خروج از کشور و … را داراست.پیام رسان بومی و ملی«بله» قابلیت انجام خدمات بانکی  ازمبدا۱۳بانک رادارد و دیگربانک ها نیزدرحال اتصال به آن هستند.

اکنون علاوه بر بانک ملی ایران، بانک های انصار، آینده، پست بانک، کشاورزی، شهر، حکمت، پاسارگاد، دی، پارسیان، ملت، سرمایه و تجارت به این شبکه متصل هستند و کاربران می توانند از کارت های این بانک ها به عنوان کارت مبدا استفاده کنند.

لازم به ذکر است «بله» با حمایت بانک ملی ایران توسعه یافته و امروز بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تراکنش روزانه با حجم حدود ۱۰ میلیارد تومان در آن در حال انجام است.

همچنین اکنون ۶۰۰ هزار نفر کاربر، عضو پیام رسان «بله» هستند و روزانه ۱۰ تا ۱۲ هزار کاربر نیز جذب این پیام رسان می شوند.

پیام رسان بومی و ملی«بله»که برای نخستین بارزمینه انجام خدمات بانکی بربستر شبکه های مجازی درکشوررافراهم ساخت،اکنون قابلیت انجام خدمات بانکی ازمبدا۱۳بانک رادارد و دیگربانک ها نیزدرحال اتصال به آن هستند.

قابیلت متمایز دیگری که «بله» نسبت به دیگر پیام رسان های موجود دارد این است که کاربران آن می توانند در حین استفاده از فضای یک پیام رسان، همزمان درخواست پول نیز بدهند.

امنیت این پیام رسان توسط بانک ملی ایران تضمین شده و کاربران فضای مجازی می توانند با اطمینان خاطر هم از فضای یک پیام رسان بومی بهره ببرند و هم اینکه خدمات بانکی خود را سریع، راحت و به صورت همزمان و ایمن انجام دهند.

اخبار مرتبط