پرونده موسسه «ثامن ‎الحجج» به کجا رسید؟
پرونده موسسه «ثامن ‎الحجج» به کجا رسید؟
نظرتون چیه ؟

پرونده موسسه «ثامن ‎الحجج» به کجا رسید؟

 

رسانه بانک: سرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده تعاوني اعتبار ثامن‎الحجج اظهار کرد: رسیدگی به پرونده تعاوني اعتبار ثامن‎الحجج در دادگاه کیفری یک انجام شد و دو بار نقص تحقیقاتی بر آن گرفته شد.

به نقل از میزان، محسن افتخاری ادامه داد: پرونده برای اصلاح به دادسرا ارسال شد و هنوز به دادگاه کیفری یک ارجاع داده نشده است، اما کیفرخواست صادر و آماده ورود به تشریفات رسیدگی است.

گفتنی است؛ نجفی سرپرست دادسرای اقتصادی در نشست مشترک دادستانی تهران با قضات دادسرای امور اقتصادی و پولی و بانکی در اردیبهشت ماه سال گذشته از پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد تومان به سپرده گذاران خبر داد، همچنین رئیس کل دادگستری استان تهران پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج در دادسرا رسیدگی شد و کیفرخواست صادر و جهت رسیدگی نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شده است.

شایان ذکر است؛ این پرونده به لحاظ حجم مالی که رقمی معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان است و همچنین وجوه متعلق به مردم است، سپرده گذاران متعدد داشت در اردیبشهت امسال بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل پرداخت و بخشی نیز باقی مانده است.

اخبار مرتبط