وزارت تعاون مجوز تعاونی‌های اعتبار را داد و آنها را رها کرد/ اگر نظارت بر تعاونی‌‌ها بود مشکلات میزان، ثامن‌الحجج، آرمان و کاسپین وجود نداشت
وزارت تعاون مجوز تعاونی‌های اعتبار را داد و آنها را رها کرد/ اگر نظارت بر تعاونی‌‌ها بود مشکلات میزان، ثامن‌الحجج، آرمان و کاسپین وجود نداشت
3.7 (73.33%) 3 votes

اژه‌ای در نمازجمعه: وزارت تعاون مجوز تعاونی‌های اعتبار را داد و آنها را رها کرد/ اگر نظارت بر تعاونی‌‌ها بود مشکلات میزان، ثامن‌الحجج، آرمان و کاسپین وجود نداشت

 

رسانه بانک : سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه وزارت تعاون سابق مجوزهایی را به تعاونی‌های اعتباری داده بود، افزود: با این حال، نظارتی در این بخش صورت نگرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در بخشی از سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه تهران، گفت: پرونده های ۳ هزار میلیاردی، چند هزار میلیاردی نفتی، صندوق ذخیره فرهنگیان، بانکی، ارزی و تعاونی های اعتباری از اقدامات مهم قوه قضاییه در سال های اخیر بوده است.

وی اظهارداشت: در پرونده تعاونی های اعتباری متأسفانه وزارت تعاون سابق مجوزهایی داده بود که اکنون برای مردم، قوه قضاییه و سایر دستگاه ها مشکلات بسیاری به وجود آورده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: وزارت تعاون با وجود اعطای این مجوزها تعاونی های اعتباری شکل گرفته را رها کرد و بر آنها نظارت نکرد  بر همین اساس این بی توجهی مشکلات اخیر را به وجود آورده است، ضمن آنکه در دو سال اخیر حتی یکبار نیز از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این مورد سوال نشده است.

محسنی اژه ای گفت: اگر شرایط ارائه مجوز براساس قانون صورت می گرفت و  نظارت بر این تعاونی ها به صورت جدی انجام می شد، مسائلی که هم اکنون شاهد آن هستیم شکل نمی گرفت و مشکلات موسساتی مانند ثامن الحجج، میزان، آرمان و کاسپین اکنون وجود نداشت.

وی افزود: در اینجا از مردم، دولت و همه دستگاه ها استمداد می طلبیم که به قوه قضاییه کمک کنند چرا که مقابله با این مشکلات، تنها کار قوه قضاییه نیست.

محسنی اژه ای گفت: قوه قضاییه در سالی که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده، وظیفه خود می داند با سایر قوا در این چارچوب همکاری کند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: ما وظیفه خود می دانیم با تمام اعضای دولت همکاری کنیم تا گره از کار مردم باز شود و دولت توان خروج از رکود را داشته باشد. همچنین ما وظیفه خود می دانیم برای سرمایه گذاری امنیت کامل ایجاد شود و تلاش می کنیم به همراه دولت در مقابل مفسدان ایستادگی شود و زمینه فساد از بین برود.

محسنی اژه ای گفت: قوه قضاییه می کوشد دولت در مبارزه با قاچاق و حمایت از تولید داخلی به موفقیت برسد و گرانی ها، مشکلات و مسایل مختلف در زمینه های فرهنگی و سیاسی از بین برود.

اخبار مرتبط