واکنش بانک ملت به شعار و بنر جعلی مرتبط با ۵ بانک دیگر +عدم ارتباط هرگونه تبلیغ خارج از کانال های رسمی ارتباطی 
واکنش بانک ملت به شعار و بنر جعلی مرتبط با ۵ بانک دیگر +عدم ارتباط هرگونه تبلیغ خارج از کانال های رسمی ارتباطی 
5 (100%) 2 votes

واکنش بانک ملت به شعار و بنر جعلی مرتبط با ۵ بانک دیگر +عدم ارتباط هرگونه تبلیغ خارج از کانال های رسمی ارتباطی

رسانه بانک :: بانک ملت به شعار و بنر جعلی و منتسب به این بانک و مربوط به ۵ بانک دیگر را واکنش نشان داد و اعلام کرد هرگونه تبلیغ خارج از کانال های رسمی ارتباطی به این بانک نداشته و مورد تایید نیست.
بانک ملت به شعار و بنر جعلی و منتسب به این بانک و مربوط به ۵ بانک دیگر را واکنش نشان داد و اعلام کرد هرگونه تبلیغ خارج از کانال های رسمی ارتباطی به این بانک نداشته و مورد تایید نیست.
در ادامه بروز برخی هنجارشکنی ها و تولید محتوای خلاف واقع در فضای مجازی، طی روزهای گذشته ، شعار و بنری جعلی و منتسب به بانک ملت و مربوط به ۵ بانک صادرات، تجارت، رفاه ، کشاورزی و ملی منتشر شد که با واکنش هایی هم همراه بود.
در ای رابطه روابط عمومى بانک ملت اعلام کرد: در پی انتشار چند بنر مجعول تبلیغاتی در فضای مجازی که با به چالش کشیدن وجاهت حرفه ای تعدادی از بانک های کشور، در صدد اختلاف افکنى و القاء وجود رقابت ناسالم در نظام بانکی بود، روابط عمومی بانک ملت، ضمن تقبیح این رفتارهای غیر مسؤلانه، اعلام می کند هرگونه تبلیغ خارج از کانال های رسمی بانک ارتباطی به این بانک نداشته و مورد تایید نیست.
لذا از هموطنان عزیز درخواست می شود؛ صرفاً مطالب و اطلاعات منتشره از طریق کانال های رسمی را مد نظر قرار دهند و از بازنشر اطلاعات و مطالب غیر مستند جداً خودداری کنند.

گروه مالی بانک ملت نامه جعلی منتسب به خود را شدیدا تکذیب کرد/ جریان چه بود؟+ نظر عضو هیات مدیره بانک ملت

رسانه بانک :: بانک ملت در اطلاعیه ای، نامه منتشره در شبکه های اجتماعی منتسب به گروه مالی ملت را تکذیب کرد.

به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در این اطلاعیه آمده است: در پی انتشار نامه منتسب به گروه مالی ملت، بدین وسیله ضمن اعلام جعلی بودن نامه مورد اشاره، تاکید می شود که مراوده این بانک و شرکت های تابعه گروه مالی ملت با بانک ها و موسسات مورد تایید بانک مرکزی- از جمله بانک ها و موسسات نامبرده شده در نامه جعلی مذکور- کما فی السابق استمرار داشته و هیچ گونه تغییر رویه ای در این زمینه اعمال نشده است.

بانک ملت در این اطلاعیه آورده است: از این فرصت استفاده کرده و از آحاد جامعه درخواست می شود تا تسلیم فضاسازی های مسمومی که با هدف تشویش اذهان سپرده گذاران و ایجاد نگرانی در بین آنان صورت می گیرد، نشوند.

بانک ملت در عین حال تاکید کرده است که تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی درباره وضعیت بانک ها و موسسات، سایت رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانیwww.cbi.irاست.

نظر عضو هیات مدیره بانک ملت درباره نامه جعلی

علیرضا لگزایی، عضو هیات مدیره بانک ملت درباره نامه منتشره  از سوی گروه مالی ملت درفضای مجازی اظهار داشت: ، نامه ای که از سوی گروه مالی ملت در فضای مجازی در حال انتشار است و نام برخی بانک ها در آن اشاره شده کاملا جعلی است.

وی با بیان اینکه،   نظام بانکی کشور در وضعیت باثباتی است و شرایط آن تغییر خاصی نکرده که مردم نگران باشند، افزود: متاسفانه عده ای بی انصافی می کنند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص برخی شایعات درباه تشویق سپرده گذاران سایر بانک ها برای سپرده گذاری در بانک ملت نیز گفت: هیچ دستوری از سوی مدیریت این بانک به شعب داده نشده است و البته نه بانک ملت و نه بانک دیگری چنین کاری را انجام نمی دهد.

لگزایی با انتقاد از فضا سازی های انجام شده گفت: نباید شرایط نا مناسبی را ایجاد و فضا را متلهب کرد.

جریان چه بود؟

صبح امروز یک سایت خبری اعلام کرده بود که گروه مالی ملت با ابلاغ بخشنامه ای به مدیران عامل شرکت های تابعه در راستای پیشگیری از انتقال ریسک بانک های پر ریسک به شرکت های تابعه و صورت های مالی تلفیقی این بانک هشدار داد.

در ابلاغیه گروه مالی ملت چنین آمده است:

با توجه به ابلاغ مذکور ضروری است ضمن پرهیز از افتتاح هر نوع حساب بانکی در بانک های س، الف، گ، د، ق، ح، و موسسات اعتباری در صورت وجود حساب های بانکی قبلی(اعم از حساب های جاری، سپرده کوتاه مدت، بلند مدت و….) نزد این بانک ها و موسسات نیز نسبت انسداد حساب و یا برگشت سرمایه گذاری صورت گرفته حداکثر ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ اقدام و نتیجه به این گروه اعلام گردد.

این ابلاغیه در حالی منتشر شد که ساعتی بعد توسط قائم مقام بیمه ملت تکذیب شد. و همان‌طور که در بالا ملاحظه می‌کنید این نامه جعلی بوده است و گویا افراد مغرض در ادامه شایعه‌پراکنی‌ها قصد ایجاد موج جدید علیه بانک‌های کشور بودند.

اخبار مرتبط