وام ازدواج ۱۵میلیون تومان شد. 
 وام ازدواج ۱۵میلیون تومان شد. 
5 (100%) 1 vote

 وام ازدواج ۱۵میلیون تومان شد.

رسانه بانک و بیمه :: با موافقت رییس جمهور سقف پرداخت وام ازدواج به جوانان از ده میلیون، به پانزده میلیون تومان افزایش یافت. در جریان جلسه امروز صبح (دوشنبه) رییس جمهور با وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزیر امور اقتصادی و دارایی از افزایش سقف وام ازدواج به ۱۵۰میلیون ریال از فردا خبر داد.
وی تصریح کرد: شرایط و مقررات تخصیص وام تغییر نمی کند ولی با مصوبه امروز که به‌منزله ابلاغ اجرایی است بانکها مکلف به پرداخت وام به‌مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال هستند.

مسعود کرباسیان پس از بازدید رئیس جمهور از وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تخصیص وام ۱۰۰ میلیون ریالی وام ازدواج برای ۵۵۰ هزار نفر از طریق بانکهای دولتی در  چند ماه اخیر گفت: بنا به دستور امروز رئیس جمهور این مبلغ به سقف ۱۵۰ میلیون ریال افزایش یافت.

 

 

اقساط تسهیلات

وام ازدواج گره از مشکلات بسیاری از زوجین حل کرده و با توجه به نرخ پایین تسهیلات و همچنین بازپرداخت بلند مدت می‌تواند بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

در صورت تصویب تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج میزان اقساط تسهیلات فوق در صورتی که بازپرداخت آن نیز یک سال افزایش پیدا کرده و به پنج سال برسد حدود ۲۵۵ هزار تومان خواهد شد.

همچنین اگر بانک مرکزی پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی را برای مدت ۴ سال تعیین کند گیرندگان این تسهیلات باید ماهانه حدود ۳۱۵ هزار تومان به بانک پرداخت نمایند. نرخ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج چهار درصد بوده و به هر نفر تنها یک بار پرداخت می شود.تسنیم،  ایسنا

اخبار مرتبط