لغو زمانبندی مراجعه سپرده‌گذاران فرشتگان + واریز به حساب سرگروه (مشتری مرجع) سقف ۲۰۰ میلیون تومان  فرشتگان
 لغو زمانبندی مراجعه سپرده‌گذاران فرشتگان + واریز به حساب سرگروه (مشتری مرجع) سقف ۲۰۰ میلیون تومان  فرشتگان
5 (100%) 1 vote

اخرین اخبار های مؤسسه کاسپین:

 لغو زمانبندی مراجعه سپرده‌گذاران فرشتگان + واریز به حساب سرگروه (مشتری مرجع) سقف ۲۰۰ میلیون تومان  فرشتگان

رسانه بانک :در حالی روز گذشته موسسه کاسپین اعلام کرد که سپرده‌گذاران فرشتگان بر اساس برنامه زمانبندی شده می‌توانند به شعب موسسه مراجعه و وضعیت سپرده‌های خود را مشخص کنند که طولی نکشید این لغو شد.

 به نقل از ایسنا، از روز گذشته همزمان با ۲۰ آبان ماه پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران فرشتگان در تمامی سقف‌ها در شعب موسسه کاسپین آغاز شد، در اواخر روز بود که موسسه کاسپین طی اطلاعیه‌ای جدول زمانبندی منتشر کرد که سپرده‌گذاران بتوانند بر اساس آن مراجعه و تعیین تکلیف شوند. بر این اساس قرار بود از بیستم آبان‌ماه تا هفتم آذرماه به مدت ۱۴ روز کاری و براساس حروف الفبا مراجعات انجام شود.

با این حال طولی نکشید که موسسه کاسپین زمانبندی انجام شده و نحوه‌ مراجعه بر اساس تقسیم بندی را حذف کرد. دلیل این موضوع  تسریع در پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان اعلام شده است. بر این اساس کلیه سپرده‌گذاران مشمول می‌توانند بدون در نظر گرفتن جداول زمانبندی و محدودیت زمانی به شعب کاسپین مراجعه کنند.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده از قبل، قرار بر این شده تا تمامی سپرده‌گذاران یعنی از سقف‌های پایین تا بالاترین حد امکان مراجعه برای تعیین تکلیف حساب‌های خود را داشته باشند. در این شرایط همه سپرده‌گذارانی که پیش‌تر تا سقف ۲۰۰ میلیون پیش رفته بودند، می‌توانند با مراجعه به شعب ۱۰ درصدی که در مراحل قبلی از حساب آنها کسر و تحت عنوان ذخیره احتیاطی باقی مانده بود را دریافت کنند.

همچنین سپرده‌گذاران تا ۲۰۰ میلیونی که تعیین وضعیت نشده بودند امکان مراجعه خواهند داشت. همچنین سپرده‌گذاران بالاتر از این سقف که اقلام کلان را در برمی‌گیرند نیز می‌توانند با مشخص کردن شرایط حساب‌های خود تا حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان را فعلا دریافت کنند، از این رو تمام سپرده‌گذاران فرشتگان فرصت مراجعه خواهند داشت.

 

واریز به حساب سرگروه (مشتری مرجع) سقف ۲۰۰ میلیون تومان  فرشتگان

::موسسه اعتباری کاسپین در اطلاعیه ای به سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان اعلام کرد که حساب های مشترک حداکثر تا سقف ۲ میلیارد ریال به حساب سرگروه (مشتری مرجع) واریز می شود.

 به نقل از ایرنا، تعیین تکلیف حساب های سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان تا سقف ۲ میلیارد ریال از ۲۰ آبان در سراسر کشور آغاز و در این پیوند نیز تاکنون ۲ اطلاعیه از سوی موسسه کاسپین که مسئولیت رسیدگی حساب های فرشتگان را بر عهده دارد، منتشر شده است.
در اطلاعیه جدید کاسپین که ظهر امروز (یکشنبه) منتشر شد، آمده است: از ۲۰ آبان جاری ۱۰ درصد ذخیره احتیاطی کسر شده در مراحل یک تا پنج روند تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان از سوی موسسه اعتباری کاسپین به حساب واریز شده است.
همچنین درخصوص سپرده های با مبالغ بیش از ۲ میلیارد ریال، به هر فرد حداکثر تا مبلغ ۲ میلیارد ریال پرداخت می شود و در صورت داشتن تسهیلات یا ضمانت وام، حساب شخص تا زمان انتقال (کانورت) تسهیلات، مسدود است.
به موجب این اطلاعیه، حساب افرادی که در مراحل یک تا پنج فرآیند ساماندهی، به علت دریافت تسهیلات منتقل نشده بود از ابتدای آذرماه امسال به موسسه اعتباری کاسپین منتقل می شود و روند تعیین تکلیف آنان از طریق سایت رسمی موسسه به اطلاع سپرده گذاران خواهد رسید.
در صورتی که سپرده گذار با عنوان معسرین یا اضطرار از حساب خود مبلغی دریافت کرده باشند، مبلغ پرداخت شده از رقم تعیین شده (۲ میلیارد ریال) کسر خواهد شد.
درخصوص حساب های مشترک، حداکثر تا مبلغ ۲ میلیارد ریال به حساب سر گروه (مشتری مرجع) واریز می شود. در صورت داشتن چندین حساب مشترک، حداکثر تا مبلغ ۲ میلیارد ریال به حساب سر گروه (مشتری مرجع) واریز می شود.
در این مرحله برای دریافت وجوه واریزی به حساب مشتریان با مطالبات بیش از ۲ میلیارد ریال، کپی برابر با اصل دفترچه یا گواهی سپرده سرمایه گذاری باید به شعب ارائه و ضمیمه اسناد مالی شود.
همچنین همه وجوه پرداختی به مشتری از سوی موسسه از طریق سامانه ساتنا به حساب شبای مشتری نزد بانکی که وی تعیین و معرفی می کند، حواله می شود.
براساس اعلام موسسه کاسپین، ملاک تعیین سر گروه (مشتری مرجع) روز افتتاح حساب در سیستم بانکی بنکو است و برای احراز هویت ارائه اصل مدارک سجلّی و شناسایی ( کارت ملی و شناسنامه ) الزامی است.
به گزارش ایرنا، تعیین تکلیف حساب های سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان تا سقف ۲ میلیارد ریال به موجب تصمیم سران قوا از سر گرفته شده است و انتظار می رود با عبور از این مرحله ۹۸ درصد از سپرده گذاران این تعاونی غیرمجاز تعیین تکلیف شوند.

اخبار مرتبط