معرفی رضا دولت‌آبادی به عنوان مدیرعامل بانک تجارت. بیوگرافی و سوابق دولت‌آبادی
معرفی رضا دولت‌آبادی به عنوان مدیرعامل بانک تجارت. بیوگرافی و سوابق دولت‌آبادی
4.5 (90%) 8 votes

معرفی رضا دولت‌آبادی به عنوان مدیرعامل بانک تجارت. بیوگرافی و سوابق

 

رسانه بانک و بیمه ::: جلسه هیات مدیره بانک تجارت با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پیشین و جدید بانک تجارت برگزار شد و آقایان محمدابراهیم مقدم به عنوان مدیرعامل، سیدمجتبی فهیم هاشمی به عنوان رئیس هیات مدیره و علیرضا اکبری ماسوله، سیاوش زراعتی سندیانی و سیدعباس حسینی به عنوان اعضای هیات مدیره جدید این بانک معرفی شدند.

مدیر کل امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به نقش بانک تجارت در پیشرفت بزرگترین طرح های اقتصادی کشور و حمایت از کارآفرینان بخش خصوصی یادآورشد: طی سه دهه گذشته بانک تجارت همواره از جمله بانکهای پیشرو و با ثبات کشور بوده و اعتبار برند بانک تجارت نشان از عملکرد موفق این بانک و اعتماد والای مشتریان و سهامداران به مدیران و کارکنان آن دارد.

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، در این مراسم که روز شنبه نهم فروردین ماه برگزار شد، دکتر خورسندیان مدیر کل امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به نقش بانک تجارت در پیشرفت بزرگترین طرح های اقتصادی کشور و حمایت از کارآفرینان بخش خصوصی یادآور شد : طی سه دهه گذشته بانک تجارت همواره از جمله بانکهای پیشرو و باثبات کشور بوده و اعتبار برند بانک تجارت نشان از عملکرد موفق این بانک و اعتماد والای مشتریان و سهامداران به مدیران و کارکنان آن دارد.

معرفی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک تجارت
خورسندیان یادآور شد : تعصب و وفاداری مدیران و کارکنان بانک تجارت به اعتبار و نشان این بانک و منافع مشتریان و سهامداران ستودنی بوده و یکی از موجبات اصلی پیشرفت و سرآمدی بانک تجارت بوده است. وی با اشاره به اینکه انتخاب اعضاء جدید هیات مدیره بانک براساس تصمیمات مجمع سهامداران در تاریخ ۲۰ اسفندماه سال گذشته صورت می گیرد یادآور شد : ترکیب جدید اعضای هیات مدیره بانک تجارت را نیز جمعی از مدیران کارآزموده و نواندیش شبکه بانکی کشور تشکیل می دهند و امیدواریم که روند حرکتی موفق این بانک و حضور قدرتمند آن در بخش های مختلف اقتصاد کشور را تداوم بخشند.
پیش از سخنان خورسندیان ، دکتر فلاح مدیرعامل بانک تجارت گزارشی از عملکرد هیات مدیره این بانک طی دوسال گذشته ارائه نموده و برای مدیرعامل و اعضای هیات مدیره جدید بانک آرزوی موفقیت کرد . مقدم ، مدیرعامل جدید بانک تجارت نیز با قدردانی از زحمات دکتر فلاح و دیگر اعضای هیات مدیره سابق بانک تجارت یادآور شد : اطمینان دارم با بهره‌مندی از روحیه همدلی و همبستگی مدیران و کارکنان شریف، سختکوش، هوشمند و نوآور بانک تجارت ، استفاده از تجارب ارزشمند گذشته، شناسایی و به کارگیری ظرفیت‌های بالقوه و خلق روش‌های ابتکاری متناسب با تغییرات سریع فضای کسب و کار، می‌توانیم آینده‌ای روشن‌تر و باشکوه تر برای بانک بزرگ تجارت رقم زنیم.
شایان ذکر است محمدابراهیم مقدم نودهی طی سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۸ به عنوان عضو هیات مدیره بانک تجارت مشغول به کار بوده و پس از آن نیز مسئولیت مدیرعاملی بانک ایران زمین را عهده دار بوده است.

رضا دولت‌آبادی عضو هیات مدیره بانک تجارت با حکم وزیر اقتصاد مدیرعامل بانک تجارت شد.

کرباسیان وزیر اقتصاد اعلام کرده بود به زودی مدیران عامل بانک‌های دولتی و نیمه دولتی تغییر کرده بود و در همین راستا ابراهیمی نودهی مدیرعامل بانک تجارت تغییر کرد و جای خود را به رضا دولت‌آبادی داد.

موضوع فیش حقوقی ابراهیمی نودهی پرحاشیه‌ترین و چالش‌برانگیزترین روزهای بانک تجارت را رقم زد اما وی تا یگ سال بعد از آن حاشیه‌ها هم مدیرعامل ماند.

یکی از چالش‌های بانک تجارت در دوران دولت‌آبادی بعد از موضوع زیان این بانک در بورس، موضوع ساکاندهی تعاونی البرز ایرانیان است و سپرده‌گذاران البرز ایرانیان با تغییر مدیریتی تجارت امیدوار به حل مشکلات خود خواهند بود.

 

بیوگرافی و سوابق  رضا دولت آبادی مدیرعامل جدید بانک تجارت

🔺

سوابق شغلی غیر بانکی :

عضو غیر موظف و رئیس هیأت مدیره شرکت لیزینگ ایران

عضو غیر موظف و نائب رئیس هیأت مدیره شرکت پارس مینو

عضو غیر موظف هیأت مدیره شرکت تدبیر گران

عضو غیر موظف هیأت مدیره شرکت رسا

عضو غیر موظف هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری ملی ایران

 

مدرک تحصیلی : لیسانس حقوق قضایی.

🔺سوابق شغلی بانکی :

سمتهای مختلف در بانک تجارت

مدیر امور اعتباری بانک تجارت

معاون مدیر عامل بانک تجارت

عضو هیأت مدیره بانک تجارت

🔺

اخبار مرتبط

نظر شما !!
  1. حسن

    سلام،
    چرا معدل لیسانشو نوشته اید؟ معلومه کلا مدیر به دنیا اومده. یعنی تا چند ماه اینده بانک تجارت به خاک سیاه میشینه.