تمام نشدن صف وام ازدواج با وجود طرح ضرتي بانك مركزي +بيش از ۳۵۰ هزار نفر همچنان در صف انتظار 
تمام نشدن صف وام ازدواج با وجود طرح ضرتي بانك مركزي +بيش از ۳۵۰ هزار نفر همچنان در صف انتظار 
نظرتون چیه ؟

تمام نشدن صف وام ازدواج با وجود طرح ضرتي بانك مركزي +بيش از ۳۵۰ هزار نفر همچنان در صف انتظار

رسانه بانک :: بانك مركزي چندي پيش اعلام كرده بود كه با آغاز طرح ضربتي وام ازدواج و بسيج كردن ۱۱ بانك در اين طرح، صف وام ازدواج در شهريور سال جاری از بين خواهد رفت اما تا پايان ماه جاري (مرداد ۹۶) بيش از ۳۵۰ هزار نفر همچنان در صف انتظار دريافت وام ازدواج قرار داشته و قطعا طی یک ماه باقیمانده این صف از بین نخواهد رفت.
 بانك مركزي چندي پيش اعلام كرده بود كه با آغاز طرح ضربتي وام ازدواج و بسيج كردن ۱۱ بانك در اين طرح، صف وام ازدواج در شهريور سال جاری  از بين خواهد رفت اما  تا پايان ماه جاري (مرداد ۹۶) بيش از ۳۵۰ هزار نفر همچنان در صف انتظار دريافت وام ازدواج قرار داشته و قطعا طی یک ماه باقیمانده  این صف از بین نخواهد رفت.
 در مهرماه سال ۱۳۹۵ اعلام شد كه  تعداد ۶۹۷ هزار نفر متقاضی در صف دریافت وام ازدواج قرار دارند که از این تعداد ۳۴۲٫۷۹۰ نفر از در مرحله تکمیل پرونده و انعقاد قرارداد جهت اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قرار دارند.
در ابتداي سال جاري نيز اعلام شده كه بيش از ۵۰۰ هزار نفر در صف دريافت وام ازدواج قرار دارند كه بر اين اساس بانك مركزي در تيرماه سال جاري از راه اندازي طرح ضربت خبر داد و اعلام كرد  كه بر اساس توافق انجام شده بین بانک مرکزی و ١١ بانک قرار بر این شده تا از ابتدای مرداد تا پایان شهریور ماه حدود ٥٠٠ هزار فقره تسهیلات ازدواج به منظور کاهش صف متقاضیان در انتظار پرداخت قرار گیرد.
براين اساس اخير اعلام شده است كه بالغ بر ۲۰۰ هزار فقره وام ازدواج توسط ۱۱ بانک عامل، ظرف مدت ۲۴ روز کاری از اجرای طرح ضربتی بانک مرکزی به متقاضیان پرداخت شده است. این در حالی است که قبل از اجرای طرح ضربتی وام ازدواج، ماهانه حداکثر ۸۰ هزار فقره وام ازدواج به واسطه تمام بانک های عامل پرداخت می شد.
به گفته مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی ، صف وام ازدواج در روز اول طرح ضربتی در حدود ۵۱۰ هزار نفر بوده  و با همکاری مناسب بانک های عامل طرح ضربتی، خوشبختانه این صف اکنون به کمتر از ۳۵۰ هزار نفر رسیده است و در صورتی که افراد ثبت نامی به شعب تعیین شده مراجعه کنند، قطعاً این صف به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت.
در ابتداي سال بانك مركزي مدعي شده بود كه تا شهريورو ماه امسال صف  متقاضيان وام ازدواج را از بين خواهد بود اما با توجه به  صف هاي موجود و ورود افراد مزدوج جديد  بانكها قطعا  نمي توانند اين صف را صفر كرده و همچنان برخي از جوانان از دريافت وام ازدواج در اسرع وقت محروم خواهند بود.
گفتنی است، بانک مرکزی با هدف کاهش صف دریافت کنندگان وام ازدواج با همکاری ۱۱ بانک ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان، طرح  ضربتی اعطای این وام را از ابتدای مردادماه تا پایان شهریورماه در دست اجرا دارد. با اجرای این طرح تعداد افراد در صف به حداقل ممکن کاهش می یابد.

اخبار مرتبط