تأکید نمایندگان بر حل مشکل سپرده‌گذاران کاسپین، فرشتگان و آرمان
تأکید نمایندگان بر حل مشکل سپرده‌گذاران کاسپین، فرشتگان و آرمان
نظرتون چیه ؟
در جلسه غیرعلنی مجلس مطرح شد؛
تأکید نمایندگان بر حل مشکل سپرده‌گذاران کاسپین، فرشتگان و آرمان
رسانه بانک: نمایندگان مجلس در جلسه غیرعلنی با رئیس کل بانک مرکزی بر لزوم حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری به خصوص کاسپین، فرشتگان و آرمان تأکید کردند.

به گزارش اخبار بانک به نقل از ایسنا، جلسه غیرعلنی مجلس به ریاست علی لاریجانی جهت بررسی وضعیت موسسات مالی و اعتباری با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد که در این جلسه سیف درباره آخرین وضعیت موسسات اعتباری کاسپین، فرشتگان و آرمان به ارائه توضیحاتی پردخت.

با توجه به اینکه بانک مرکزی برای پرداخت سپرده‌های سپرده‌گذاران خط اعتباری باز کرده است، این موضوع از سوی نمایندگان مطرح شد که چطور می‌توان این خط اعتباری را افزایش داد. طبق اعلام بانک مرکزی در مرحله اول مبالغ سپرده‌گذاران تا سقف ۵۰ میلیون و سپس تا سقف ۱۰۰ میلیون پرداخت خواهد شد که باید این پرداخت‌ها از محل دارایی‌های موسسات اعتباری مربوطه باشد که چون هنوز دارایی‌ها شناسایی و کشف نشده، بانک مرکزی خط اعتباری را باز کرده است که نمایندگان در این جلسه بر این موضوع تأکید دارند که چطور می‌توان حتی با فرض کشف دارایی‌ها خط اعتباری بیشتری را برای پرداخت سپرده‌های سپرده‌گذاران ایجاد کرد زیرا این امکان وجود دارد که دارایی موسسات کفایت نکند.

در حال حاضر نمایندگان در حال صحبت برای پیدا کردن راه حل‌هایی برای حل مشکل سپرده‌گذاران موسسات مالی به ویژه کاسپین، فرشتگان و آرمان هستند و رئیس مجلس نیز بر لزوم پیدا کردن یک راه حل تأکید دارد.

توضیحات سیف در مورد نحوه پرداخت پول سپرده گذاران موسسات اعتباری 
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در همین باره گفت: ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی در جلسه غیر علنی امروز مجلس توضیحاتی در مورد نحوه پرداخت پول سپرده گذاران موسسات اعتباری بیان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید خدری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به جلسه غیر علنی امروز مجلس گفت:ولی الله سیف رییس مدیر کل بانک مرکزی برای ارائه توضیحاتی درباره موسسات اعتباری از جمله آرمان، کاسپین و فرشتگان در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

وی افزود: سیف در این جلسه بیان کرد که پول سپرده گذاران تا سقف ۵۰ میلیون تومان بدون سود در حال پرداخت است که به مروردریافت می کنند.

این عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: این موضوع شامل نزدیک به ۹۳ درصد سپرده گذاران این موسسات می شود.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سیف در این جلسه بیان کرد که در مرحله دوم نیز پول سپرده گذاران تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به آنان پرداخت خواهد شد.

خدری افزود: در این جلسه جمعی از نمایندگان توضیحاتی را در مورد وضعیت این موسسات اعتباری بیان کردند و خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت آنان شدند.

اخبار مرتبط