افزایش تعاملات بانک اقتصادنوین با منطقه آزاد اروند + رویکرد بررسی طرح‌های مشترک
افزایش تعاملات بانک اقتصادنوین با منطقه آزاد اروند + رویکرد بررسی طرح‌های مشترک
5 (100%) 1 vote

افزایش تعاملات بانک اقتصادنوین با منطقه آزاد اروند + رویکرد بررسی طرح‌های مشترک

 

رسانه بانک ::: در حاشیه حضور مدیران ارشد بانک اقتصادنوین در استان خوزستان، نشست مشترک مدیران ارشد این بانک با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد.

 در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص ارایه خدمات بانکی متناسب با نیاز سرمایه‌گذاران منطقه آزاد اروند بر افزایش تعاملات بانک اقتصادنوین و فعالان اقتصادی این منطقه تاکید شد.
در این نشست اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بر ارائه تسهیلات مناسب به سرمایه‌گذاران منطقه تاکید کرد.
همچنین در این نشست مشترک مقرر شد کارگروهی از طرف سازمان منطقه آزاد اروند و بانک اقتصادنوین با رویکرد بررسی طرح‌های مشترک تشکیل گردد که در این راستا مدیران ارشد بانک اقتصادنوین با توجه به شرایط اقتصادی منطقه آزاد اروند آمادگی کامل خود را جهت همکاری و تعامل مشترک با سرمایه‌گذاران این منطقه اعلام کردند‌.

منطقه آزاد تجاری-صنعتی اروند

منطقه آزاد تجاری-صنعتی اروند در شمال غربی خلیج فارس و جنوب غربی استان خوزستان در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با وسعت بیش از ۱۷۳کیلومترمربع در محل تلاقی اروند رود و کارون واقع و دارای مرز مشترک با کشورهای عراق و کویت است.[۱]

این منطقه بر اساس طرح جامع تهیه شده شامل ۳ بخش اصلی شهرکهای صنعتی خرمشهر و آبادان، شلمچه و جزیره مینو است از کل مساحت اراضی این منطقه ۸۶۰۰ هکتار به فعالیتهای صنعتی و ۴۸۰۰ هکتار به سایر بخش‌ها در زمینهٔ بازرگانی گردشگری و اداری و ۳۸۰۰ هکتار به بخش‌های بندری، انبارداری و و ترانزیت اختصاص یافته‌است. وجود آب شیرین فراوان و رودهای بهمنشیر، کارون و اروندرود و امکانات دیگر مانند حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی به داخل و خارج کشور و فرودگاه آبادان و فاصلهٔ کم با کشورهای همجوار از مزیت‌های منطقهٔ آزاد اروند است.

منطقهٔ آزاد اروند در نیمهٔ دوم سال ۱۳۸۲ به تصویب رسیده‌است و با وسعتی بالغ بر ۱۷٫۲۰۰ هکتار بزرگترین منطقهٔ آزاد تجاری وصنعتی کشور است.

اخبار مرتبط