گزیده‌ آماری مرتبط با بیمه شخص ثالث + نمودار +  گزارش پژهشکده بیمه 

گزیده‌ آماری مرتبط با بیمه شخص ثالث + نمودار +  گزارش پژهشکده بیمه 
5 (100%) 1 vote

گزیده‌ آماری مرتبط با بیمه شخص ثالث + نمودار +  گزارش پژهشکده بیمه

رسانه بانک و بیمه ::: بیشترین میزان آمار مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در ۱۵ سال اخیر بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور مربوط به سال ۱۳۸۴ بوده است که با ۲۷ هزار و ۷۵۹ کشته، بالاترین آمار طی ۱۵ سال گذشته را به خود اختصاص داده است.
 بر اساس گزارش پژهشکده بیمه طبق گزارشات منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۵ تعداد کشته‌های ناشی از حوادث جاده‌ای سالانه به رقمی در حدود ۲۵؍۱ میلیون نفر می‌رسد. حوادث جاده‌ای در جایگاه اول عامل فوت در بین رده‌های سنی ۲۹-۱۵ سال قرار دارد. از هر ۴ کشته ناشی از حوادث جاده‌ای، ۳ نفر آنها مرد و ۱ نفر آنها زن است.

کشورهایی که در سطوح درآمدی پایین قرار دارند بالاترین نرخ کشته‌های ناشی از حوادث جاده‌ای را به خود اختصاص می‌دهند به گونه‌ای که این رقم در بین کشورهای کم درآمد به ۱؍۲۴ نفر به ازای هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر می‌رسد. براساس محدوده‌ جغرافیایی بیشترین میزان تعداد کشته‌های ناشی از حوادث جاده‌ای مربوط به قاره آفریقا با رقم ۶؍۲۶ نفر به ازای هر ۱۰۰٫۰۰۰ نفر است. تقریباً نیمی از کشته‌های ناشی از حوادث رانندگی در میان عابران پیاده، دوچرخه سواران و موتور سواران است. به دلیل اهمیت این موضوع سازمان بهداشت جهانی دهه ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ را دهه ایمنی نامگذاری نمودهاست. کشورها در این دهه پیشنهادات سازمان بهداشت جهانی را در کشورهای خود اجرایی مینمایند. در کشور ما بنابر اظهار رئیس پلیس راهور ناجا تمامی پیشنهادات ارائه ‌شده توسط سازمان بهداشت جهانی به جز اجباری شدن صندلی کودک تا کنون اجرایی شدهاست.

با وجود اصلاحات اخیر در قوانین بیمه‌نامه‌های شخص ثالث به منظور تحت پوشش قرار دادن تمامی دارندگان خودروها، در سال ۱۳۹۴ در حدود ۵؍۱۲ میلیون وسیله نقلیه موتوری زمینی ثبت‌شده فاقد بیمه‌نامه در کشور در حال تردد هستند و این موضوع جدیت پليس را در جلوگیری از تردد وسايل نقليه فاقد بيمه شخص ثالث طلب می‌کند.

با نگاهی به آمارهای منتشر شده از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور طی سال‌های اخیر بیشترین کشته ها و مصدومین ناشی از حوادث رانندگی را مردان به نسبت زنان به خود اختصاص داده‌اند. همچنین با مقایسه آمارهای مربوط به ۸ ماهه اول سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵، تعداد مصدومین با ۱/۸ درصد رشد در ۸ ماهه اول سال‌۱۳۹۵ به نسبت ۸ ماهه اول سال ۱۳۹۴روبرو بودهاست. این درحالی است که تعداد متوفیات در ۸ ماهه اول سال‌۱۳۹۵ با ۲درصد کاهش به نسبت ۸ ماهه اول سال ۱۳۹۴روبرو بودهاست. بیشترین میزان آمار مصدومین ناشی از حوادث رانندگی در ۱۵ سال اخیر بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور مربوط به سال ۱۳۹۱ بوده است که با ۳۱۸ هزار و ۸۰۲ مصدوم بالاترین آمار طی ۱۵ سال گذشته را به خود اختصاص داده است. بیشترین میزان آمار مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در ۱۵ سال اخیر بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور مربوط به سال ۱۳۸۴ بوده است که با ۲۷ هزار و ۷۵۹ کشته، بالاترین آمار طی ۱۵ سال گذشته را به خود اختصاص داده است. تعداد متوفیات ناشی از حوادث رانندگی بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور به کمترین میزان خود با ۱۶ هزار و ۵۸۴ کشته در سال ۱۳۹۴ طی ۱۵ سال اخیر رسیده است که همچنان رقم قابل توجهی است.

این در حالی است که هر ساله در قانون بودجه، میزان عوارض پرداختی شرکت‌های بیمه از محل بیمه شخص ثالث به نیروی انتظامی از سوی قانونگذار مشخص میشود: در متن قانون بودجه سال ۱۳۸۶ به صراحت آمدهاست که ده ‌درصد (۱۰%) از حق بیمه شخص ثالث، سرنشین و مازاد به حساب درآمد عمومی واریز می‌شود تا قسمتی از آن به منظور ارتقای کیفیت خدمات‌‌رسانی نیروی انتظامی به مصرف برسد. ضمناً قانون‌گذار در این خصوص سقف ۱۰۰میلیارد تومان را در نظر گرفته است. در قانون بودجه سال‌‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۱ نیز ۱۰ درصد (۱۰%) از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی به حسابی که بخشی از آن به عنوان سهم نیروی انتظامی و به منظور کاهش اتفاقات و سوانح رانندگی مورد استفاده قرارمیگیرد توسط قانو‌ن‌گذار لحاظ شده است.

در متن قانون بودجه سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ قانون‌گذار مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان را در سالهای ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار تخصیص داده است تا در امور منجر به کاهش تصادفات هزینه نماید. این مبلغ در قانون بودجه سال ۱۳۹۴ به ۲۴۰ میلیارد تومان و در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش یافتهاست.

در همین راستا شناسایی نقاط حادثه‌خیز و اطلاع‌رسانی آن به راهداری، تدوین، به‌روز نمودن و اصلاح قوانین و مقرراتی در زمینه عدم استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی، استفاده از کمربند برای راننده و سرنشینان جلو و عقب اتومبیل، استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران و راکبین آنها و …، اعمال دقیق قوانین و مقررات، آموزش رانندگان، نظارت بر فعالیت رانندگان، نیروهای راهداری و انتظامی، جلب مشارکتهای مردمی و ‌بکارگیری همکاری معلمان و دانشآموزان به عنوان فرهنگیار و همیار پلیس، استفاده از فناوریهای نوین، نصب علایم، توصیه‌ها و هشدارها در مسیر‌های تردد، افزایش جرائم و اختصاص نمرات منفی برای رانندگان متخلف، جلوگیری از تردد خودروهای فاقد بیمهنامه در راستای افزایش ضریب نفوذ در این رشته بیمه‌ای از جمله اقداماتی است که نیروی انتظامی به‌عنوان یکی از متولیان و کاربران راهها و جادههای کشور در راستای کاهش کشته ها و مصدومان ناشی از حوادث رانندگی و افزایش ضریب نفوذ در رشته بیمه شخص ثالث انجام داده است.

لازم به توضیح است که در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان علاوه بر نیروی انتظامی در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نیز قرار خواهد گرفت تا در امور منجر به کاهش تصادفات هزینه گردد. در ادامه گزارش به خلاصه ای از آمارهاي راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور نیز پرداخته شده است.

دریافت کامل فایل گزارش در قالب PDF

 بر اساس گزارش پژهشکده بیمه طبق گزارشات منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۵ تعداد کشته‌های ناشی از حوادث جاده‌ای سالانه به رقمی در حدود ۲۵؍۱ میلیون نفر می‌رسد. حوادث جاده‌ای در جایگاه اول عامل فوت در بین رده‌های سنی ۲۹-۱۵ سال قرار دارد. از هر ۴ کشته ناشی از حوادث جاده‌ای، ۳ نفر آنها مرد و ۱ نفر آنها زن است.

اخبار مرتبط