آغاز پرداخت حق سپرده‌گذاران کاسپین از پنجشنبه در ۲۰ شعبه این موسسه
آغاز پرداخت حق سپرده‌گذاران کاسپین از پنجشنبه در ۲۰ شعبه این موسسه
5 (100%) 2 votes
آغاز پرداخت حق سپرده‌گذاران کاسپین از پنجشنبه در ۲۰ شعبه این موسسه

محمدرضا تابش با اشاره به تشکیل دومین جلسه شورای پول و اعتبار در سال جاری به ایسنا اظهار کرد: در این جلسه نخست آخرین تحولات اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و معاونت اقتصادی  بانک مرکزی گزارشی از رشد تولید ناخالص داخلی، تحولات تورم، عملکرد رشد متغیرهای پولی در چند سال اخیر، عوامل موثر بر پایه پول، مقایسه تغییرات پرداختی در سال‌های گذشته، تحولات نرخ دلار در بازار آزاد، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط تحولات بخش ساختمان و مسکن و بخش کشاورزی را ارائه داد که در مجموع حاکی از اقدامات مثبت و هدفمند دولت در بهبود شرایط اقتصادی کشور با افزایش رشد اقتصادی، مهار تورم و سوق دادن تسهیلات به سمت تولید و خروج از رکود بود.

عضو ناظر مجلس در شورای پول با اشاره به جلسه این شورا برای حل مشکل ٨٥ درصد از سپرده‌گذاران موسسه کاسپین گفت: پرداختی به سپرده‌گذاران کوچک کاسپین از روز پنج‌شنبه آغاز می‌شود.

وی افزود: در ادامه نیز اعضا به بیان نقطه نظرات خویش پرداختند و مقرر شد در جلساتی به تفصیل در خصوص این گزارش بحث و پیشنهادات تکمیلی ارائه شود. همچنین در ادامه این جلسه گزارشی از چگونگی پیگیری ساماندهی موسسه کاسپین و تعاونی های منحله توسط معاونت نظارت بانک مرکزی ارائه شد و از جلساتی که برای حل این معضل با حضور ریاست محترم قوه قضاییه، دادستان کل کشور  و مسئولان بانک مرکزی تشکیل شده خبر داده و عنوان شد مجموعا با تلاش بانک مرکزی،‌ دولت محترم و حمایت های موثر قوه قضائیه، مشکل سپرده گذاران این تعاونی به مرور حل خواهد شد و در وهله اول مشکل سپرده گذاران کوچک که حدود ٨٥ درصد از سپرده گذاران را تشکیل می دهند با اولویت حل خواهد شد و پرداختی به آنها از روز پنج شنبه آغاز می شود.
این عضو ناظر شورای پول و اعتبار با تشریح مصوبه اخیر این شورا و برخی اقدامات موثر بانکی و قضایی صورت گرفته گفت: با توجه به روند نقل و انتقال دارایی ها و بدهی های تعاونی های منحله زیر مجموعه موسسه مالی کاسپین در پایان سال ۱۳۹۵ و انجام بخش قابل قبولی از فرآیند ارزیابی ها و فراهم آمدن امکان انتقال تدریجی سپرده های تعاونی اعتبار منحله فرشتگان، مقرر شد با توجه به احراز شرایط لازم، مجوز افتتاح ۲۰ شعبه برای موسسه اعتباری کاسپین صادر و بدین ترتیب موسسه مذکور مجاز شد نسبت به انجام امور بانکی اقدام کند.
تابش یادآور شد: در این مرحله موسسه موظف است حسب نظر مرجع قضایی نخست نسبت به پذیرش تعهد و پرداخت سپرده سپرده گذاران تعاونی اعتبار منحله فرشتگان تا مبلغ یکصد میلیون ریال برای هریک از مشتریان این تعاونی منحل شده، اقدام کند. این اقدام، قدم نخست بوده و موسسه اعتباری کاسپین باید به تدریج تکلیف سایر سپرده گذاران را با هماهنگی بانک مرکزی و مراجع قضایی انجام دهد.
نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه با این اقدام از مجموع بیش از ٤٥٠ هزار نفر سپرده گذار تعاونی منحله فرشتگان وضعیت حدود٤٠٠هزار نفر یعنی  ۸۷ درصد سپرده گذاران تعیین تکلیف خواهد شد، گفت: همه امور باید بر مدار و محور قانون و با هدف احقاق حقوق واقعی سپرده گذاران  انجام پذیرد و نمایندگان ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار این روند را رصد و پیگیری خواهند کرد.

 این موسسه در اطلاعیه خود اعلام کرد؛ با استعانت از خداوند عزوجل به استحضار عموم وذینفعان (سپرده گذاران و سهامداران محترم ) می رساند، با موافقت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مؤسسه اعتباری کاسپین موفق به اخذ مجوز ۲۰ شعبه با مشخصات ذیل شده است لذا از تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۸ کلیه عملیات پولی و بانکی مشتریان محترم موسسه در شعب مذکور صورت می پذیرد.

همچنین هیأت مدیره موسسه اعتباری کاسپین با همکاری مقامات محترم بانک مرکزی و صبوری کلیه مشتریان گرامی، پیگیر اخذ مجوز برای سایر واحدها می باشد که مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.

ردیف

شعبه کد شعبه استان شهر نشانی دقیق پستی شماره تلفن
۱ مرکزی ۶۷۲۴۰۰۱ تهران تهران تهران، آرژانتین، خیابان الوند، پلاک۱۹، همکف

 

۰۲۱-۸۸۷۹۳۸۳۹
۲ سهروردی جنوبی ۶۷۲۴۰۰۲ تهران تهران خیابان مطهری، خیابان سهروردی جنوبی، پایین تر از چهارراه ملایری پور، خیابان امین زاده، پلاک۲۴ ۰۲۱-۸۸۷۹۲۴۷۷
۳ دروازه دولت

 

۶۷۲۴۰۰۳ تهران تهران تهران، خیابان انقلاب، نبش کوچه شهیدکریمی، پلاک۴۹۵ ۰۲۱-۸۸۳۴۲۹۲
۴ کوی نصر ۶۷۲۴۰۰۴ تهران تهران خیابان کوی نصر، نبش خیابان بیستم، پلاک ۲۰

 

۰۲۱-۸۸۲۴۴۸۳۴
۵ سعادت آباد ۶۷۲۴۰۰۵ تهران تهران میدان کاج، خیابان سرو شرقی، بین خیابان مجد و بهزاد، پلاک ۱۲۷

 

۰۲۱-۲۲۱۴۳۷۰۸
۶ پامچال ۶۷۳۰۰۰۱ خراسان رضوی مشهد بلوار سجاد، بین خیابان سجاد ۱۴ و ۱۶، پلاک ۱۲۰

 

۰۵۱-۳۶۰۲۸۲۱۴
۷ دانش ۶۷۳۰۰۰۲ خراسان رضوی مشهد بلوار معلم، بین معلم ۴۲و۴۴، پلاک۱۱۲۸

 

۰۵۱-۳۶۰۲۸۲۱۴
۸ وکیل آباد ۶۷۳۰۰۰۳ خراسان رضوی مشهد بلوار وکیل آباد، وکیل آباد ۱۳، نبش خیابان سروش، پلاک ۳

 

۰۵۱-۳۶۰۸۲۱۷۲
۹ گرگان ۶۷۲۷۰۰۱ گلستان گرگان خیابان ولیعصر (عج)، بین عدالت ۸ و ۱۰

 

۰۱۷-۳۲۲۲۴۱۶۱
۱۰ یزد ۶۷۱۸۰۰۱ یزد یزد بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوچه مولوی

 

۰۳۵-۳۵۲۶۹۴۱۷
۱۱ کرمان ۶۷۰۹۰۰۱ کرمان کرمان میدان بسیج، ضلع غربی، ابتدای خیابان فلسطین

 

۰۳۴-۳۲۲۳۵۶۱۴
۱۲ ساری ۶۷۰۳۰۰۱ مازندران ساری ساری، میدان امام خمینی(ره)، ابتدای بلوار پاسداران

 

۰۱۱-۳۳۳۵۳۰۶۳
۱۳ آمل ۶۷۰۳۰۰۲ مازندران آمل خیابان امام خمینی(ره)، بین خیابان ۱۶ و ۱۸، پلاک ۲۰۷

 

۰۱۱-۴۴۲۹۹۰۵۶
۱۴ اردبیل ۶۷۲۵۰۰۱ اردبیل اردبیل میدان شریعتی، پلاک ۳۳۶

 

۰۴۵-۳۳۲۵۳۲۷۰
۱۵ رشت ۶۷۰۲۰۰۱ گیلان رشت خیابان امام خمینی(ره) ، جنب میدان دکتر حشمت، پلاک ۲۹۶

 

۰۱۳-۳۳۳۴۵۲۸۵
۱۶ اصفهان

 

۶۷۱۱۰۰۱ اصفهان اصفهان خیابان بزرگمهر، خیابان ۲۲بهمن، مجتمع اداری امیر کبیر ۰۳۱-۳۲۶۶۲۲۳۳
۱۷ تبریز ۶۷۰۴۰۰۱ آذربایجان شرقی تبریز چهار راه عباسی، پلاک ۹۱۷

 

۰۴۱-۳۶۵۵۷۷۵۱
۱۸ زاهدان ۶۷۱۲۰۰۱ سیستان بلوچستان زاهدان خیابان بهشتی، حدفاصل خیابان بهشتی ۱۷ و۱۹ ، پلاک ۴ ۰۵۴-۳۳۲۶۳۰۰۴
۱۹ بیرجند ۶۷۳۱۰۰۱ خراسان جنوبی بیرجند خیابان معلم، نبش خیابان معلم ۳۵، پلاک ۶

 

۰۵۶-۳۲۴۴۶۰۷۴
۲۰ کرمانشاه ۶۷۲۳۰۰۱ کرمانشاه کرمانشاه چهار راه مدرس، نبش کوچه پزشکان، پلاک۲۱۸۹

 

۰۸۳-۳۷۲۱۵۷۸۸

 

اخبار مرتبط